• קרן דורון

מה עצמאית יכולה ללמוד מהטבע?


9 דברים שעצמאית יכולה ללמוד מהטבע

1. לכוון לצמרת - כמו עץ שצומח תמיד כלפי מעלה עד שהוא עומד יציב ויפה, גם את תשאפי לשם תמיד. תהיי בכוונת התקדמות כל הזמן, תסתכלי ותתכנני רחוק, מבטיחה שבסוף גם את תעמדי יציבה ויפה (וגם אז תמשיכי לשאוף)

2. להיות מחוברת לשורשים - נכון אנחנו מכוונות למעלה אבל השורשים שלנו הם אלו שמחזיקים אותנו יציבות על פני האדמה, מה אלו השורשים? משפחה, את עצמך, אמונה וכל דבר שמעניק משמעות לחייך

3. גיוון אינו אומר פיזור - עצמאית היא כמו עץ שיוצאים ממנו כל מיני ענפים (שירותים/מוצרים/תחומי עיסוק). כל עוד כל הענפים יוצאים מאותו גזע, זה גיוון ולא חוסר מיקוד.

4. סבלנות - זרעים ניבטים לאט, את זורעת, משקה, מעניקה אור וחום ולאט לאט בזמן שלו הזרע ניבט , הופך לניצן ורק לבסוף לפרח. עצמאית זורעת כל הזמן המון זרעים, מנסה, מפרסמת, יוצרת אבל התוצאות יגיעו לאט (והן יגיעו)

5. יש מקום לכולם - הפרחים גדלים זה לצד זה, הם לא מפחדים שיופיו של אחד מסתיר את האחר. תני לך לפרוח לצד אחרות, אל תפחדי שיופיין מקטין את יופייך- יש מקום לכולכן בגינה

6. תשקיעי בפיתוח המקצועי שלך - כמו שצמח צריך מים ואור כדי לצמוח כך עסק צריך כלים וידע כדי לפרוח. תשקיעי בעצמך ובעסק זה ישתלם.

7. גם לעסק יש חילופי עונות - כל עצמאית מרגישה שיש תקופות קשות יותר, שפחות לקוחות פונים, שהמאמצים מניבים פחות תוצאות. אל תפחדי מזה, אחרי שלכת מגיעה צמיחה.

8. לקוחות הם כמו פירות - הם באים אחרי השקעה גדולה ובלתי פוסקת אבל הם שווים כל רגע של מאמץ, תהני מהם, מרביתם טעימים, מתוקים ומזינים (גם אם לפעמים מתגנב לחבילה איזה צימוק...)

9. תצמחי, תגדלי, תפרחי - מגיע לך זה שלך


למה תוכן נדיב משרת אתכן עסקית?